![]() Zabieg redukcji piersi nazywany jest także mammoplastyką. Stosowany jest on we wszystkich przypadkach, kiedy duży biust mógłby przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowotnego kobiety. Podczas operacji usuwany jest nadmiar tłuszczu oraz część gruczołu. Kiedy jest konieczne jej wykonanie? Jak dokładnie przebiega? Czy każda kobieta może się zdecydować na taki zabieg? Wskazania do wykonania zabiegu pomniejszenia biustuRedukcja biustu dotyczy głównie kobiet, które zmagają się z problemem zbyt dużych piersi. Jak określają specjaliści – zdrowy, odpowiednio prezentujący się biust powinien ważyć około kilograma. Zdarza się jednak, że jedna pierś może ważyć nawet ponad trzy kilogramy. Mammoplastyka w tej sytuacji to nie tylko kwestie wizualne. Bardzo często kobiety z takim problemem odczuwają silne bóle kręgosłupa, które uniemożliwiają im normalnie funkcjonowanie. Uciążliwa staje się wówczas nie tylko praca, ale także codzienne proste czynności. Przygotowanie do zabiegu redukcji piersiZanim kobieta zdecyduje się na redukcję piersi, przeprowadzane są dokładne badania stanu zdrowia. Jednym z nich jest między innymi mammografia. Następnie ma miejsce konsultacja z lekarzem i jeżeli on znajdzie żadnych przeciwwskazań, to można zdecydować się na zabieg. Każda operacja niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego warto podjąć działanie, o których informuje lekarz. Oprócz zaleceń indywidualnych dla każdej osoby, istnieją także ogólne wytyczne. Są to między innymi:
Jak wygląda redukcja piersi?Operacja piersi powinna być wykonywana w konkretnym momencie cyklu miesiączkowego – najlepiej kilka dni po zakończonej menstruacji. Wykonywana jest ona w narkozie, dzięki czemu podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. W zależności od zakresu usunięcia, wszystko może trwać nawet kilka godzin.
Bardzo ważny jest także okres rekonwalescencji. Przez pierwszych kilka dni pacjentka musi zostać pod stałą opieką lekarzy. Ten etap jest zdecydowanie jednym z najmniej przyjemnych. Mogą pojawić się silne bóle, w związku z czym podawane są odpowiednie leki. Po powrocie do domu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza. Po miesiącu można wrócić do normalnego trybu życia, ale bez zbytniego obciążenia fizycznego.
0 Komentarze
Twój komentarz zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu.
Odpowiedz |
Autor
Dr Waldemar Weiss Archiwa
Czerwiec 2020
Kategorie |